
Image by Vicki Hamilton from Pixabay.
De oorlog moet worden gezien als een culminatie van onze hele menselijke geschiedenis. Hij komt niet uit de lucht vallen, maar komt voort uit ons verleden, waarin steeds meer woede, steeds meer geweld en steeds meer wapens zich hebben opgestapeld. De Eerste Wereldoorlog was klein, de Tweede werd groter en de Derde zal totaal zijn. Omdat het een totale oorlog is, moet ieder mens zich bewust zijn van zijn verantwoordelijkheid.
…
En we naderen het punt waarop de mens een supermens kan worden. We kunnen ons geen oorlog veroorloven. We kunnen ons geen wereldwijde zelfmoord veroorloven. We moeten begrijpen hoe we de mind kunnen overstijgen die het verleden heeft gecreëerd en geprogrammeerd voor oorlogen, vernietiging en geweld.
Dat is mijn hele werk: hoe ik het verleden uit je mind kan wissen en je een oriëntatie op het heden kan geven, zodat je met heldere ogen naar de werkelijkheid kunt kijken.
En je toekomst zal schitterend zijn als je heden helder is. Uit dit heldere heden zal een nieuwe toekomst voortkomen, die geen enkele continuïteit met het verleden zal hebben; het zal een kwantumsprong zijn.
Osho
Youtube, 2:52 min.


