Meditatie en seks

Osho benadrukt dat onderdrukking van seks de mensheid in een erg schizofrene toestand heeft gebracht.

Je kunt je seksualiteit niet tenietdoen. Je bent eruit geboren. Werkelijk elke cel in je is seksueel. En je biologie heeft geen verstand van je principes en theologieën, en van je religies. Je kunt wel blijven praten over celibatair zijn, maar je lichaam gaat door met het aanmaken van sperma. Wat moet je daarmee aanvangen?

Of het neemt een of andere afwijkende vorm aan – het wordt homoseksualiteit, het wordt lesbianisme, het kan zelfs sodomie worden – je kunt de liefde met dieren bedrijven, dat is zo’n lelijk gezicht. Maar alle verantwoordelijkheid gaat naar de religies. (…) Want op een of andere manier moet dat sperma eruit, want nieuw sperma wordt al aangemaakt en er is maar een kleine ruimte beschikbaar, die moet ontruimd worden voor het nieuwe sperma dat onderweg is.


Tantra: Shiva en Shakti

Dus als ik het over seks had, en vertelde dat het niet iets zondigs is, het is een normaal, natuurlijk iets – net als alle andere dingen – eten, slapen, lopen. Het is een onderdeel van jou, en het meest belangrijke ding, want het reproduceert, het is creatief. Als iets in je het meest belangrijk is, dan is het je seksualiteit. Dus veroordeel het niet, er zijn manieren om het te transformeren.

Mijn boek over seks prijst seks niet aan. Het keert zich tegen onderdrukking ervan, en levert steun om meditatie en seksuele energie samen te laten gaan. (..) Dat is mogelijk, dat is wat er in India gebeurde. Alleen in India heeft al duizenden jaren lang een school bestaan, genaamd Tantra.

Maak Tantra aan iedereen bekend

Enkel daar gaat het om, en ik denk dat Tantra iets is dat aan de hele wereld bekend gemaakt moet worden, aan ieder individu – want het leert je dat, terwijl je met elkaar vrijt, je ook kunt mediteren, en als meditatie en met elkaar vrijen in elkaar opgaan, dat je seksualiteit dan van kwaliteit begint te veranderen, die begint omhoog te gaan.

Er is dan geen interesse meer in vrouwen of mannen. Nu vindt het veel aantrekkelijker ruimtes, veel luisterrijke ruimtes. Het kan het ultieme punt van luister bereiken, wat we aanduiden als Verlichting. Het boek gaat over Verlichting. De titel van het boek is ‘Van Seks naar Superbewustzijn’. Maar niemand maakt zich druk over superbewustzijn. De interesse van de mensen zegt eenvoudigweg iets over hun mind.

En je staat versteld, dat Christelijke priesters, Hindoe monniken, Jaina monniken, Boeddhistische monniken en nonnen – allemaal hebben ze het boek gelezen. Niemand is geïnteresseerd in mijn andere boeken; ze lazen het allemaal. Dat boek is het meest verkocht, is vertaald in bijna alle talen, en kopers zijn de religie-mensen.

Nog één ding, zo besluit Osho, over dit boek,
het werd veroordeeld door de religieuze leiders, en vreemd genoeg werd het ook veroordeeld door de mensen die pornografische literatuur creëren. Dat is iets wat begrepen moet worden – want als ik gelijk heb, dan zal er geen pornografie meer zijn. Als ik het bij het rechte eind heb, zullen er geen monniken en nonnen meer zijn en met hen zal ook pornografie verdwijnen. Pornografie bestaat enkel vanwege onderdrukking. Het is zo simpel te zien dat het waar is – daarom is ‘Playboy’ tegen me.

Elders zegt Osho over het onderwerp seks als heilige ervaring:
En voordat je met elkaar gaat vrijen, dans, zing, laat je energie je hele lichaam vibreren. Liefde zou de climax van je dans moeten zijn, anders zul je nooit de orgastische momenten bereiken waar ik het over heb. Miljoenen mensen leven en sterven, laten kinderen geboren worden, maar hebben nooit een orgastisch moment beleefd. De reden is dat het alleen kan gebeuren tijdens een climax, dus je moet je energie tot een climax brengen.

Ga niet met elkaar vrijen als je moe bent, gebruik de liefde niet als een slaappil, zodat je kunt slapen. Bedrijf de liefde niet plichtmatig, omdat zij je vrouw is en je moet wel met haar vrijen. Bedrijf de liefde enkel als je vol energie bent, en je zou willen dansen, als je zou willen exploderen en richt de situatie zo heilig en zo esthetisch als mogelijk in. Voor mij is seks heilig, en de eerste stap op weg naar religiositeit. Ik heb er immens respect voor.

Uit: 3. Seksuele energie en meditatie: een heilige ervaring.
Nandan Bosma heeft, in samenwerking met Satyamo Uyldert, uitgebreid research gedaan naar wat Osho over seksualiteit zegt.
Dit hoofdstuk 3 komt uit: Osho over seksualiteit.